Kurt Scheller w naszym pensjonacie

W dniu 15.06.2016 odbyły się w Pensjonacie Czerwone Wierchy w Białce Tatrzańskiej pierwsze Warsztaty Kulinarne z Kurtem Schelerem.
Tematem przewodnim była jagnięcina mięso wymagające, ale jakże łaskawe w doznaniach po prawidłowej i mistrzowskiej obróbce.

Sponsorem tego wydarzenia jest firma JANEX  Sławomir i Elżbieta Wiesiak Spółka Jawna. Firma która tworzy silną markę na rynku a dowodem tego są certyfikacja zgodności z normą BRC Global Standard for Food Safety oraz międzynarodowej normy żywności IFS.

Ponieważ świadomość ludzi na jakość spożywanych potraw wzrasta, a co za tym idzie stawiają oni coraz wyższe wymagania dotyczące jakości produktów, sposobów ich przygotowania, oraz serwowania.

Jednocześnie pragną poznawać nowe lokalne smaki, koniecznością staje się zdobycie i wdrożenie tajników wiedzy dotyczącej obróbki, zwłaszcza jagnięciny, traktowanej trochę po macoszemu w kolebce jej wytwarzania.

Jak wszyscy wiemy Kurt Scheller to mistrz i założyciel Akademii Kulinarnej. Pasja z jaką gotuje widoczna i wyczuwalna w każdym geście, sprawia że biorąc udział w warsztatach czujemy się jak zahipnotyzowani.Radość i zadowolenie po dokonaniu dzieła, powoduje euforię, a smakując potraw jesteśmy świadkami tego, że można jak się chce, jak się wie, jak się potrafi.

W warsztatach wzięło udział około 100 osób. Byli to przedstawiciele lokalnych obiektów gastronomicznych z Białki Tatrzańskiej, Bukowiny, Zakopanego i okolic.

Warsztaty udały się znakomicie mamy nadzieję że zdobyta wiedza będzie przydatna i zainspiruje naszych gości do tworzenia nowych cudownych smaków w swoich lokalach.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i mamy nadzieję na kolejne równie inspirujące spotkania.